-=SFINGA=- Gladiatus savez
Da bi ste vidjeli kompletan forum sa svim sekcijama, molimo da se logirate ili ako niste registrirani napravite isto te sačekate aktivaciju od Admin-a.

Gladiatus savez

Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLogin

Share

malo mi dosadno

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
samaelII

samaelII

malo mi dosadno - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 05, 2009 9:44 pm

moj zadnji dan je određen zadnjim danom jedne druge osobe...s obzirom da se ona izjasnila znači da bi i ja ostao doma na gl da njoj omogućim da ima dan kakav želi....

Godar

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 05, 2009 9:52 pm

pa dobro, vjerujem obojici... dali smo sad zasluzili da nam opet pises price...
Question
[Vrh] Go down
samaelII

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 05, 2009 10:08 pm

neznam baš...samo ti si se potrudio....

Godar

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 05, 2009 10:13 pm

ma svi bi pisali kad ih ne bi bilo stid da pisu pored tebe...a i nisam samo ja, andji je pisala...kratko i jasno...mozda se ne osecamo isto ali je bar iskreno...
[Vrh] Go down
samaelII

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 05, 2009 10:27 pm

na nju se ljutim zbog drugog dijela rečenice....a nema vas zašto biti sram pisati...samo pišite ono što vam prvo padne na pamet i ono što vam je u srcu i vjerujte da će ispasti dobro...to si i sam dokazao svojim opisom zadnjeg dana

angel0000

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyned stu 08, 2009 5:41 pm

čekamo novu priču Smile

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyned stu 08, 2009 7:44 pm

znam ja jednu o malom tužnom mačoru...Very Happy...ali joj ja neznam kraj pa nema smisla da vam pričam...probat ću čim prije smisliti nešto drugo

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyuto stu 10, 2009 7:46 pm

evo nešto kratko, ali slatko...Very Happy... samo da provjerim koliko gluposti možete podnijeti

Vjetar je podigao pijesak. Golemi piješčani val počeo se vrtjeti i polagano krenuo pustinjom premiještajući putem položaj dina i izgled same pustinje. Mene se to ni najmanje nije ticalo. Uostalom, ionako nisam uistinu ondje. Zatvorio sam oči. Kad sam ih ponovno otvorio bio sam na potpuno drugom mjestu. Zapravo bio sam u drugom vremenu. Granik u kasno proljeće neke davne godine. Krvava voda otjecala je prema moru valjajući kamenje. U zraku se osjećao miris smrti. Aleksandar, ne čelu svoje konjice, probijao se kroz samu sredinu perzijske vojske. Kud je prolazio tud su padala mrtva tijela. Ovdje će početi njegova slava, a da ni sam to još nezna. Još jedno zatvaranje i otvaranje očiju i sad sam daleko, daleko. Mjesto bez vjetra, bez pokreta, bez najmanjeg zvuka. Zemlja je tek malena plavo zelena kugla. Tako sičušna i nevažna, a opet tako primamljiva. Prisilio sam se da još jednom zatvorim oči. Kad sam ih otvorio shvatio sam da ležim u krevetu. Osmijehnuo sam se. Konačno sam ondje gdje pripadam. Ondje gdje moram biti, gdje je moje srce. Pomaknuo sam mal ruku i osjetio mekoću tvoje kože. Smjesta je nestao onaj kamen s mojih prsa. Mogao sam opet disati. Vratio sam se tebi. Okrenuo sam se prema tebi. Spavala si. Došlo mi je da te probudim samo da ti kažem da te volim. Ali nisam. Imat ću vremena za to sutra, prekosutra i svakog dana dok sam živ. I da, ponavljat ću ti to stalno da budem siguran da si upamtila i da nikad ne posumnjaš u to. Pokazat ću ti svakog dana koliko si posebna, koliko mi značiš. Pomaknula si se u snu. Približio sam ti se, zagrlio te i zatvorio oči. Osjetio sam otkucaje tvog srca kao svoje. Tvoja kosa milovala mi je lice. Osjetio sam takvo olakšanje. Sad sam znao da i ja mogu biti sretan. Otvorio sam oči. Onaj kamen smjesta se vratio. Bio sam opet u svojoj sobi. Sam. Na upaljenom kompjuteru stajala je tvoja poruka. Dvije riječi. Jesi tu? Što da ti odgovorim? Da ti kažem da jesam, ali da bi dao sve što imam da sam s tobom. Da ti kažem da sam upravo bio u raju i onda otrgnut od tamo. Ili da ti kažem da sljedeći put kad me mašta odvede k tebi neću otvoriti oči, da ću rađe ostati s tobom u mašti nego ovdje sam.

angel0000

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptysub stu 14, 2009 6:18 pm

još,još Very Happy

-MisterX-

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyned stu 15, 2009 3:30 pm

Puno, puno Smile
[Vrh] Go down
samaelII

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyned stu 15, 2009 4:10 pm

nema, nema Very Happy

angel0000

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyned stu 15, 2009 5:31 pm

Sad Sad Sad Sad Sad

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyned stu 15, 2009 7:35 pm

nemoj mi plakati...bit će još...samo ne sad...malo sam u k...u...

-MisterX-

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptypon stu 16, 2009 1:52 am

Ovo je prvenstveno namjenjemo torcidi onda samaelII a tek onda ostalima Very Happy

Uvik kad si tužan
i kad nemaš kamo poći
ti popij nešto
pa dođi do Poljuda

Vidjeti ćeš bilu
silnu oluju
Najveću šta dolazi
sa Sjevera

Više nećeš biti sam
kad čuješ glas
Ale - Ale! Ale - Ale!
Ale - Ale! ...

Di su lipi dani
ta stara vrimena
kad se tresla
Stara Plinara

Sad je novo doba
gromova, oluja
sada grmi
Poljudska ljepotice

(... od silnog Sjevera)

O Hajduče, o Hajduče
dica su tvoja uvik uz tebe!
Prvaci smo navijamo
Za bile uvik pivamo ...

Ale - Ale! Ale - Ale!
Ale - Ale!
[Vrh] Go down
Godar

Godar

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptypon stu 23, 2009 12:21 am

hajde same, dokle cemo da te cekamo...mislim da izadjes iz k... pa valjda i to ima neki rok
Very Happy
[Vrh] Go down
samaelII

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptypon stu 23, 2009 3:16 pm

hm...izašao iz kurca....pa se opet vratio...

angel0000

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptypon stu 23, 2009 11:45 pm

Sad Sad Sad

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyuto stu 24, 2009 3:16 pm

ne plakati mačko Sad

Godar

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 26, 2009 7:45 am

ej sta je tamo u k... toliko dobro sto se non stop vracas?? IZLAZI od tamo i da si dosao ODMA kod KUCE ( t.e. kod nas) i da pogledas... noc, dan, nebo, zvezde, reku, planine, sunce, potok, ulicu, drva, angela ili sta vec treba da bi dobio inspiraciju! I da nam napises neku jos lepsu pricu, ali malo duzu ako moze. Pa uzeleli smo se tvog pisanja, hajde!!

P.S. Daj mi sansu da te "iskritikujem" posteno !!! Twisted Evil
[Vrh] Go down
angel0000

angel0000

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 26, 2009 7:33 pm

da,čekamo Twisted Evil

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 26, 2009 7:40 pm

čekala su i ona dvojica (barem koliko se sjećam bila su dvojica) godota pa ga nisu dočekali Very Happy

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet stu 26, 2009 8:56 pm

ajde da vam malo objasnim...ja pišem samo kad sam pun emocija... nije bitno kakvih bitno je da su intezivne.... to je moj način da ih izrazim....trenutno proživljavam nešto osobno i ono što napišem jednostavno ne mogu objaviti... možda da vam probam objasniti kako se osjećam...ako uspijem....neznam dal volite čokoladu, al pretpostavimo da volite....zamislite da u ruci imate najfiniji komad čokolade koji postoji... kao da je rađen baš za vas... ali ne možete ga dotaknuti ili pojesti....samo gledati...i onda vam netko veli da je slobodno pojedete... stavite ju na usne.... osjetite njen okus, miris a onda vam ju opet oduzmu... i ponovno je imate na dlanu ali možete je samo gledati....no sad znate kako je ukusna i kako miriši...i još je teže nego prije...ako ste shvatili i rijeć od ovog onda možda znate kako se osjećam...a sad evo vam i jedne priče...vidjet ćete da je u isto vrijeme duhovita i nevjerojatno tužna....bar meni....jer ipak takav je život....moguće je biti sretan u tuzi i tužan u sreći...pisana je iz srca i ako vam se svidi ok, a ako ne opet ok....ja ionako ne pišem da bi se nekom svidio...sad je vrijeme da prestanem srati i stavim priču

Za početak morate znati da je kupus bio jako zaljubljen u mrkvu. Često ju je krišom gledao i maštao o tome da je drži za korijen i da zajedno šeću vrtom. Naravno bio je previše sramežljiv da bi joj to priznao. Ionako je on bio previše okrugao za nju. Ona je oduvijek trebala nekog duguljastijeg. E sad, priča se zbila negdje u kasno ljeto. Sunce je još obasjavalo svaki kutak vrta, ali nije pržilo zemlju onom žestinom kao prije. Rajčica je znala reći da je to doba uživanja za svo povrće i doba kad se i oni mogu osjećati odlično kao i voće. Jer povrće je oduvijek bilo ljubomorno na voće. Ali sad skrećem s teme. Znači bilo je kasno ljeto i u vrtu je sve bilo skladno. Sve do dana dok se mrkva nije razboljela. Vrtni doktor patlidžan danima je mozgao i mozgao, ali nije mogao ništa smisliti. Mrkva je svakog dana postajala sve slabije i svi u vrtu su bili tužni i potišteni zbog nje. Osobito kupus koji nije znao što će ako ju izgubi. I zato se odlučio na očajnički potez. U kutu vrta živjela je stara brokula. Nitko nije znao koliko je stvarno stara, ali pričalo se da je proputovala svijeta i tek onda se skrasila u svom kutu. Tamo je živjela sama i ni sa kime nije pričala. Ona bi mogla znati rješenje. Kupus koji je inače bio jako plašljiv po naravi skupio je svu hrabrost koju je imao i dok se svaki list na njemu tresao prišao je brokuli.
- Da li ti možda znaš kako da pomognemo mrkvi?
Brokula ga je mrkvo pogledala. Stresao mu se cijeli korijen do najsitnije dlačice, ali nije ustuknuo. Dugo ga je gledala, par puta mu se učinilo da će se samo okrenuti bez odgovora. Ali nije.
- Zašto te to zanima? Ona te ionako ne voli.
- Nije bitno. Ja volim nju.
Opet ga je dugo promatrala prije nego je progovorila.
- Postoji nešto što bi je moglo spasiti. Duboko u šumi postoji potok čija je voda čudotvorna. Samo par kapi te vode bi je spasilo. Ali šuma nije mjesto za nekog poput tebe. Nije ni za koga iz ovog vrta.
- Kako da dođem tamo?
Iako nevoljko objasnila mu je i kupus je krenuo na put. Vrtno povrće nije bilo naučeno na hodanje, ali on je nastavljao iz sata u sat. Bio je umoran, činilo mu se da ne može više ni koraka napraviti, ali nastavljao se prisiljavati na sljedeći, pa na sljedeći i tako sve dok nije stigao do potoka. U bočicu koju je uzeo sa sobom zagrabio je par kapi vode iz potoka i krenuo se vraćati. Ali ono što on nije znao je da ga iz grma promatra veliki zec i sam čeka šansu da ga zaskoči. Kupus je ne znajući za to došao sasvim blizu grma i zec ga je napao. Naš junak se još nije ni snažao, a strašni zubi već su trgali komade njegovog tijela. Želio je pobjeći, ali nije mogao jer se zec naslonio svojom težinom na njega. Nastavio je trgati u gutati komadić po komadić njegova tijela. Kad je konačno završio od kupusa je ostala jedva četvrtina onog što je bio. Zatupljen nevjerojatnom boli pogledao je bočicu u svojoj ruci. Kapi vode bljesnule su na suncu. Ustao je i krenuo. Mora nastaviti, mora doći na vrijeme da je spasi. Svaki korak bolio ga je kao da netko zabada užareni nož u njega, ali svaki korak značio je da je bliže njoj. Nastavljao je dalje ne obazirući se na to što je već gotovo mrtav. Suze su mu kapale niz lice. Mora uspjeti, ako ne uspije ona će umrijeti. Skoro na kraju puta osijetio je da je gotovo, da neće uspjeti. Pao je na kamen sred puta. Čuo je zvuk razbijanja stakla. U potpunoj tišini um mu je proparao vrisak. Suzu su se miješale s vodom iz potoka. Nije uspio, iznevjerio je svoju ljubav. Zaslužio je umrijeti. Po posljednji put je zatvorio oči i umro. A daleko na nebu sunce je to promatralo i sažalilo se nad jadnim kupusom. Opet je zasjalo onom žestinom kao na vrhuncu ljeta. Pomiješane suze i voda isparili su i otišli u nebo. A tad je i ono zaplakalo. Vode života dotaknule su mrkvino tijelo, a da ni ona sama nije znala da joj spašavaju život.
Drugog dana na iznenađenje svih mrkva je ozdravila. Nitko nije znao kako osim brokule koja je naslučivala da je kupus nekako uspio. Nedugo zatim potpuno oporavljena mrkva je sa svojim novim ljubavnikom krastavcem zagrljena krenula u šetnju okolicom vrta. Nakon par minuta naletjeli su na ono što je ostalo od kupusa. Krastavac je u čudu gledao ostatke.
- Možda da ga maknemo s puta i pokopamo
Mrkva ga je pogledala s podsmijehom.
- Ma pusti ga. Ionako je bio kreten.

Godar

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptysri pro 02, 2009 7:30 pm

jbg... nisam komentirao ovu pricu zato sto sam malo razmisljao o njoj!! Procitao sam je nekoliko puta i stalno bio pod nekom impresijom da me podseca na nesto...aha DA mozda na ZIVOT i to rl.
E posto je toliko "istinita", zakljucio sam da bi i sam Ezop stavio prst na celo!!
tragedija po svom sizeu, komedija po sporedbama i likovima, satira po svojim pogledima prema emociji (ili stanju mozga i tela) zvana "ljubav".
U svakom slucaju I Vise nego Odlicno!!

samaelII je napisao/la:
ajde da vam malo objasnim...ja pišem samo kad sam pun emocija... nije bitno kakvih bitno je da su intezivne.... to je moj način da ih izrazim....trenutno proživljavam nešto osobno i ono što napišem jednostavno ne mogu objaviti... možda da vam probam objasniti kako se osjećam...ako uspijem....

Produzi dalje.....sa pisanjem, nadam se da ces uskoro svoje pisanje bazirati na "intezivne vrlo vrlo sretne emocije" koje ces osecati u srcu i "stomaku" (bas onamo gde sad osecas leptirice)...

P.S. sorry na ovoliki post, mozda je bilo dovoljno : BRAVO MAJSTORE!!! PRODUZI TAKO!! ali ja bas znam da ponekad davim...sta ces....
Rolling Eyes Rolling Eyes
[Vrh] Go down
samaelII

samaelII

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptysri pro 02, 2009 7:54 pm

ovo sljedeće nije moje dijelo....to mi je jednom napisala angel...ja mislim da je odlično...bolje je od poezije koju ja pišem svakako...ona je sramežljiva i ne želi mi više pisati Sad ... pa vas lijepo molim da komentirate...nek vam ovo bude mali odmor od mene...i da...ja je znam napamet Smile

mrak...i tišina...
sjedim nepomično uz žar cigarete...
i odlazim...
lutam labirintom sjećanja,osluškujući tišinu...
idem sve dalje ,rukom lagano dotičući hladne zidove...
pod prstima osjećam glatkoću i klizim u dubinu...
tišina je sve jača,gotovo opipljiva...stapam se s njom...
da li je to stvarnost ili san...ili samo...
smrt.....

Godar

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Emptyčet pro 03, 2009 3:42 pm

opet ja!!
Interesantno...vrlo...mislim kako je to napisano. E sad jos interesantnije je to sto ste vas dvoje vrlo luckast autorski par (da razjasnim, ne takav par Neutral ) zato sto iako se neznate, vucete, bar meni tako izgleda, inspiraciju iz istog "kamena"!! Drugo je to sto se bas i nemoze mnogo govoriti o delima andjela posto je ovo jedino, prikazano.
Opet ja....kratko
Andjele BRAVO!! OVO JE SUPER!! Ali nam daj nesto ti, zelimo da iznad napisanog pise HH ili angel0000. Imas MOJU OGROMNU PODRSKU, i sve sto cete vas dvojica napisati, ja cu komentirati. Mozda mi se nekad nesto i ne svidi, ali to vam necu reci Razz .

Zadnja promjena: Godar; čet pro 03, 2009 4:40 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: malo mi dosadno   malo mi dosadno - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

malo mi dosadno
[Vrh] 
Stranica 5 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next